Натуральні оздоблювальні матеріали для внутрішнього та зовнішнього облицювання зазвичай вибирають господарі, які з особливою увагою і навіть трепетом ставляться до свого будинку. Надати вашій оселі привабливий зовнішній вигляд, зробивши його при цьому теплим і затишним цілком можливо, якщо використовувати для обшивки дерев’яну вагонку або її «найближчого родича» блок хаус. Давайте розглянемо їх докладніше.
Вагонка дерев’яна, акційна вартість
Універсальний оздоблювальний матеріал, який широко використовується у заміському будівництві, декоруванні квартир, офісів. Він затребуваний у ландшафтних дизайнерів, його оцінили шанувальники походів у лазню. Оздоблювальна дошка однаково гарна як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Наприклад, дерев’яна вагонка із сосни підійде для обшивки житлових кімнат, їдалень, кухонь. Вона гармонійно впишеться в інтер’єр більярдної, спортзалу, прикрасить балкон, лоджію. Для внутрішніх приміщень з невеликими перепадами температур і низькою вологістю відмінно підійде соснова дошка. Такий вид обшивки на сьогоднішній день є найбільш затребуваним та економічним. Найкраща вагонка у лазню виготовляється з вільхи, липи. Ці породи дерев чудово поводяться в умовах 100% вологості та сильної спеки. Для зовнішнього оздоблення найчастіше використовують оздоблювальну дошку з модрини. Вона витримує екстремальні температури, надмірну вологість, не схильна до гниття і має підвищену вогнестійкість (порівняно з іншими породами дерев). Залежно від наявності природних та технологічних дефектів, вона ділиться на кілька сортів якості A, B та C, а також сорт «Екстра». Переваги дерев’яної вагонки Незалежно від того, яку саме дерев’яну вагонку ви віддасте перевагу, можете бути впевненими, що вона – створить екологічну, здорову атмосферу у вашому будинку, – матиме прекрасний зовнішній вигляд і приємний запах, – надасть приміщенню особливий затишок, підкреслить вашу індивідуальність, – відрегулює рівень вологості в будинку, – послужить чудовим тепло-і звукоізоляційним буфером. Крім того, вона нескладно монтується завдяки зручним кріпленням, її можна укладати вертикально та горизонтально залежно від дизайнерських завдань. При необхідності дошка легко підганяється під розмір, її просто нарізати і вздовж, і впоперек. Вам не доведеться витрачати багато часу та сил на попередню підготовку та вирівнювання стін, достатньо спорудити просте латання.
Вагонка блок хаус
Різновидом обробки дошки є блок хаус. Відрізнити його від звичайної вагонки дуже просто – він має напівкруглу поверхню. Якщо в обробці будинку використовувалася блок хаус, то на перший погляд може здатися, що він побудований з цілих колод. Для виробництва такої оздоблювальної дошки використовують ангарську модрину, архангельську сосну. При сортуванні залишають лише здорові, якісні, без великих сучків дерева. Початковий етап виробництва полягає у копіткій підготовчій роботі. Це забезпечить отримання ідеального за кольором та структурою матеріалу. Далі деревина проходить обробку у спеціальних сушильних камерах. Потім стругається на високотехнологічних деревообробних верстатах. Для розпилювання відсортованих колод використовується схема «квадрат у колі», тобто блок хауси виходить із зовнішньої частини колоди. Готова продукція сортується, на останньому етапі виробництва – пакується в захисну плівку. Сорт матеріалу, A або B визначається наявністю світлих або темних сучків. Як і вже відома нам дерев’яна вагонка, блок хаус використовують для зовнішніх і внутрішніх оздоблювальних робіт. Укладають його лише горизонтально. Для зручності монтажу на бічних поверхнях передбачені зручні кріплення – шип та паз. Блок хаус може мати різну ширину, товщину та довжину залежно від місця розташування оздоблення. Якщо ви плануєте використовувати його для обшивки внутрішніх приміщень, краще взяти вузькі дошки. Тоді візуально простір кімнати не зменшиться. Для облицювання фасаду будинку оптимальним стане використання широкого блоку хауса. Як купити дерев’яну вагонку Якщо ви дочитали до цього місця, значить вас дійсно зацікавила вагонка дерев’яна. Ціна на неї може істотно відрізнятися залежно від породи дерева, місця його зростання, сорту, профілю дошки та якості її обробки. Найбільш вигідно купувати вагонку у виробника або його офіційного представника, особливо якщо потрапите на сезонну акцію зниження цін. Менеджери компанії проконсультують вас із питань вибору, допоможуть зробити розрахунки. Будуть надані наочні зображення того, як виглядатиме обрана вами вагонка в лазні або яким стане фасад вашого будинку, якщо облицьувати його блок хаусом. Ви отримаєте рекомендації щодо збільшення терміну служби поверхонь, обшитих дерев’яною вагонкою та вибору захисних засобів для неї.